zachmurzenie duże
czwartek
Dlaczego mieszkańcy płacą tak wysokie rachunki za pobór wody
21 lutego 2019 r. | 09:40
6

Wszyscy mieszkańcy terenu Gminy Włodowice są oburzeni rachunkami za pobraną wodę to znaczy wysokością pieniężną za m3 . Chcę dodać dla porównania że mieszkańcy Kotowic gminy Żarki płacą za m3 pobranej wody 3,56 ( trzy złote pięćdziesiąt sześć groszy)  złotych BRUTTO. Mieszkańcy Góry Włodowskiej mają częste braki w dostawie wody z powodu nagminnie powtarzających się awarii nowo oddanego wodociągu. Mieszkańcom Gminy Włodowice jak dowiedziałem się często argumentem jest to że płacą ponad 5 złotych za m3 wody ponieważ są awarie wodociągu jak i straty w ubytku dużej ilości wody podczas takich rozszczelnień rurociągu i te straty maja pokrywać mieszkańcy a co za tym idzie odbiorcy wody.

Poniżej podaję interpelację Radnej Pani Aurelii Trzebuniak

Gdzie przez tyle lat był Sołtys i Radny Sławomir Łyszczarz który podczas swojej wieloletniej kadencji nie złożył ani jednej interpelacji a miał dwie funkcje z jednej  osobie tj. SOŁTYS I RADNY.

Poniżej też publikuję fakturę za dostarczoną wodę z Gminy Żarki przez Zakład Usług Komunalnych w Żarkach gdzie podobnie jak w Gminie Włodowice jest  to samodzielna jednostka podlegająca Gminie.

DARIUSZ  SZLĘK

FAKTURA ZA DOSTARCZONĄ WODĘ NA TERENIE GMINY ŻARKI

ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJĘ RADNEJ AURELII znajdziecie TUTAJ.

 

 

 
6 odpowiedzi na “Dlaczego mieszkańcy płacą tak wysokie rachunki za pobór wody”

 1. Rudniki pisze:

  A czy sobie ktoś zdaje sprawę ile my płacimy za odprowadzenie ścieków w Rudnikach.Rachunki nas dobijają i jeszcze za śmieci musimy płacić kolosalne rachunki.Jak długo wójt będzie nas golił z kasy za nietrafione inwestycje

  18
  5
 2. Kacper pisze:

  Przedstawiciel urzędu tj. inspektor nadzoru odebrał wykonane roboty bez uwag? Pytanie czy materiały do zabudowy wodociągu zostały zaakceptowane przez inspektora, kiedy ujawniła się pierwsza awaria na tym odcinku w Górze Włodowskiej i czy inspektor nadzoru posiada polisę oc w związku z wykonywaniem swoich zadań. Myślę że jest z kogo wyegzekwować odszkodowanie za nienależycie wykonane roboty to i woda będzie tańsza.

  18
  3
 3. harry pisze:

  Byly Radny z Góry Włodowskiej to do niczego sie nie nadawał tylko dużo gadać potrafił nie liczylo sie nic poza kasa. Z ta woda to problem non stop jest kopia naprawiają i tak w kółko i drogę dziurawią jeszcze bardziej. Jak drogi nikt nie robi to chociaż sfrezować by sie tam przydalo ten asfalt

  14
  2
  • nero pisze:

   W Rudniach wójt podczas wyborów miał ok.70% poparcia, więc jak sobie wybraliście, tak macie 😉
   I prosze sobie ponarzekać na tych co go wybrali.

   28
   3
 4. Janik pisze:

  Szmukier łaził od domu do domu i płakał i błagał o głosy i mówił że on biedny i bardzo prosi o głos na niego.Teraz Szmukier niech was zamęczy wydatkami na śmieci za wodę za ścieki i za to że żyjecie a on bawi się waszym kosztem

  23
  5
 5. NIEZNANY rudnik pisze:

  Dlaczego mieszkacy rudnik majom płacić dwa abonamety i co drógi miesioc po 181 zloty i 40 groszy

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *