zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
Czy ktoś panuje nad urzędnikami?
11 lipca 2018 r. | 11:18
27

Kolejny list od Czytelniczki. Tym razem w sprawie "robienia co się chce" w Urzędzie Gminy Włodowice. "Witam, przeczytalam artykuł na temat nie ujawnienia pensji pracowników urzędowych i stwierdzam, że to co robią to jakaś kpina. Proszę stanąć przed urzędem o 14.45 - zobaczy Pan szarańcze urzędników wybiegających z urzędu do swoich aut, czyli już się nic nie załatwi, bo Panie wychodzą po ciężkiej pracy. O 14 nic się już nie załatwi w urzędzie stanu cywilnego, bo Pani twierdzi , że nie zdąży (no bo jak wychodzi wcześniej, to jak ma zdążyć). To samo u Pani z dowodami osobistymi, całuje się klamkę już o 14.40. Oni pracują 8 godzin? Byłam też pare minut po 7 rano, to komputery nie włączone a urzędniczki wkurzone, że przerwałam im ceremoniał parzenia kawy. To jakaś kpina. Pozdrawiam".

Panie Wójcie, może warto coś z tym zrobić?

PAWEŁ GĄSIORSKI
27 odpowiedzi na “Czy ktoś panuje nad urzędnikami?”

 1. Kasikowski pisze:

  jaki wójt tacy urzędnicy

  32
  7
 2. Obserwator pisze:

  Jak w pracy nudy to co maja robić

  25
  4
  • Leokadia pisze:

   To okropne ze tak postrzega ktoś naprawdę ciężka prace, przestańcie z ta nagonka

   13
   23
   • Marta pisze:

    Bez przesady z tą ciężką pracą… Pani w USC po wpisaniu 5 wniosków o dowód jest już tak zmęczona, że najchętniej dniówkę już mogłaby zakończyć 🙂

    39
    4
   • Mieszkanka pisze:

    Skoro jest taka zmęczona ciężka praca za ładne pieniądze niech idzie charowac jak dziki wol do spożywczaka albo innej fizycznej pracy gdzie naprawdę się narrację i za psie pieniądze żenada ta gmina to wogole jakaś klęska pod każdym pozorem

    25
    2
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Choćby Place Zabaw posprzątać i naprawić uszkodzone elementy, które zagrażają bezpieczeństwu ,zdrowiu i życiu naszych najmłodszych pociech ???
   Dzień dziecka już był i mija prawie pierwsza kwarta wakacji a bałagan i dziadowstwo jak było tak jest do tej pory !!!
   Panie Wójcie Szmukier pytam Pana w imieniu mieszkańców gdzie i jak mają bawić się nasze najmłodsze pociechy ???
   Panie Wójcie może Pan „Warsztaty Rolnicze” zorganizuje jest taki projekt w ARiMR pt. koszenie trawy i produkcja siana lub drugi grant-projekt to wypas kóz na terenach zaniedbanych rolniczo.
   Panie Wójcie Pan wreszcie zacznie działać i pozyskiwać Fundusze Unijne jak ciś w tej puli zostało bo przez 8 lat Pan temat przespał albo też spoglądanie prawie na codzień na Ruiny Pałacu koło Urzędu Gminy wykształciło w Panu „syndrom sztokchmolski i chciał Pan doprowadzić Gminę Włodowice do takiego stanu w jakim jest właśnie Pałac a raczej jego ruiny we Włodowicach.

   21
   2
   • bruno pisze:

    A ty to w jakiej gminie mieszkasz bo już się pogubilem bo siejesz zamet w każdej ?to jest firma jakiegos etaciku ?

    3
    13
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Sołtysie Łukaszu Kot zatrudnie cię na 1/16 etatu i zawsze w SECEMINIE będziesz mógł sobie dorobić bo jak ci się rodzina powiększy to przecież nie będziesz zbierał butelek ani puszek żeby jakoś utrzymać rodzinę bo wtedy zamęt będziesz miał w domu że jak kasy nie przyniesiesz to oberwiesz ścierą od drugiej połowy. Mam w paru Gminach posiadłości to w wielu jestem rezydentem ale dlaczego pytasz co ty haracz będziesz zbierał ???

     10
     2
    • mieszkanka Rudnik pisze:

     Dokładnie tak! Wasz wielki (podkreślam to z całą mocą) wielki (widziałam go na własne oczy) “prawdopodobnie Dariusz Szlęk” próbuje robić karierę w każdej możliwej dziurze. Tylko mu nie wychodzi bo, trafia na mądrych ludzi.

     4
     10
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Szanowna Pani Wójtowo ja Pani nie wytykam Pani wyglądu zewnętrznego ani Pani mężowi i proszę głęboko się zastanowić co Pani pisze. Nie miałem okazji jeszcze osobiście się z Panią poznać ale przy okazji proszę Panią o wstrzemięźliwość w dodawaniu komentarzy. Sama Pani nazwała w tym komentarzu gdzie Pani mąż jako Wójt rządzi Gminą Włodowice że ta gmina to dziura i tutaj chyba wyborcy pojadą po Wójcie w nadchodzących wyborach za słowa jakie w formie pisemnej przekazuje Pani jako Wójtowa gdzie na terenie Gminy Włodowice z racji funkcji męża to jest Pani Pierwszą Damą w tej gminie to do czegoś ta racja stanu Panią zobowiązuje. Po drugie co ma mnie nie wychodzić a jeśli mi nie wychodzi to po co Pani jako Wójtowa tak bacznie śledzi ten portal i czyta bacznie komentarze i rówież dodaje komentarze , to Pani Wójtowo pytam Panią komu coś nie wychodzi. Szkoda że mnie Pani Wójtowa określa niemądrym ale chcę Pani zwrócić uwagę że nie miałem problemu z otrzymaniem promocji do następnej klasy i nigdy nie powtarzałem roku w tej samej klasie. Nigdy nie pracowałem w ZOMO lub ORMO i nie byłem CZERWONYM.

      12
      4
     • mieszkanka Rudnik pisze:

      Kolejny raz dał mi pan dowód na to że,jest pan tu dla siania zamętu. Po pierwsze proszę nie zwracać się imiennie jeśli nie ma pan pewności bo robi pan z siebie głupka. Kolejny raz powtarzam nie mam nic wspólnego ze Szmukierami. Mam tylko oczy i rozum. Po drugie nazywam swoją okolice dziurą ,bo lubię nazywać rzeczy po imieniu. Wszyscy wiedzą że to nie stolica i szału nie ma. Nawet jeśli zacznie tu rządzić Donald Trump ze swoją kasą to i tak dalej będzie to dziura. Po trzecie jestem aktywna na tym portalu bo tu lepszy kabaret niż w telewizji . Tyle tylko że tam im za to płacą, a tu niektórzy robią z siebie kretynów za darmo.

      7
      8
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

      Droga “” mieszkanko Rudnik “” jak po tym twoim wpisie to stwierdzam że to Pani z siebie głupią robi na całego. W którym momencie i w którym zdaniu zwróciłem się do Pani z imienia i nazwiska ??? Pani nie wie co pisze i co czyta ??? To Pani zwraca się do mnie z imienia i nazwiska po tym jak w życie 25 maja 2018 roku weszła w życie ustawa o RODO i Pani ją złamała ewidentnie. Spotykam ludzi mądrych ale Pani raczej do nich nie należy śledząc Pani dokonywane wpisy na tym portalu. Widzę że strasznie Pani chce powstrzymać ujawnianie kolejnych tajemnic Gminy Włodowice tj.magistratu i podejrzewam że ma Pani w tym jakiś cel lub interes. Jeśli Pani mój wygląd się nie podoba to proszę aby Pani na Zalewie we Włodowicach wystąpiła w MISS MOKREGO PODKOSZULKA , który wkrótce będzie organizował portal http://www.gminawlodowice.pl Przewidziane są cenne nagrody dla zwyciężczyń i również nagrody pocieszenia ale śmiem twierdzić że Pani zajmie czołowe miejsce. Uprzedzam Panią i proszę prywatnie o nie dokonywanie przez Panią wpisów pod moim nickiem bo jest to karalne a już napewno nie moralne ze względu na to czyją jest Panin żoną. Pani się opanuje bo narobi Pani sobie kupę problemów związanych z prawem.

     • mieszkanka Rudnik pisze:

      Drogi panie, doskonale wiem co czytam i co piszę. Kolejny raz wyciągnął pan mylne wnioski. Nie jestem żoną wójta i nie piszę pod cudzym nickiem. Proszę mnie nie straszyć bo, póki co żyjemy w państwie prawa i żadne chore wizje niespełnionego gminnego celebryty mi nie straszne.

      4
      6
 3. olga pisze:

  tak jest w każdym pokoju bez kija nie podchodż a jedna urzędniczka chyba zastępca wójta to zaszczekała by wsciekłością taki ma jad

  26
  2
  • KGW pisze:

   ha ha święta prawda sekretarz kosztuje nas sporo kasy bo prawie 100 tys,-za to możnaby zrobić kawałek chodnika w Morsku albo dziury polepić. Kiedy człowiek chce coś załatwić w gminie a wójta nie ma bawi kobietki z kgw to Konarska mówi że jest nie kompetentna i odwraca się na pięcie, to za co bierze pieniądze jakie szkoły pokończyła że nic nie umie tylko rechotać na całą gminę, trzeba wywieź to towarzystwo na taczkach jak najszybciej. A swoją drogą to czy jak wójt bawi na wycieczkach np z kgw to czy ma wtedy urlop? pytam bo wycieczki i udział w nich to chyba nie są zadania wójta za które mu płacimy

   22
   3
   • Adaś pisze:

    tak a pracownica gops Sylwia Jęderko razem ze mną wozi dziecko do przedszkola na borowe pole na godzinę 7. Robi to już drugi rok. No to jak o 7 jest w przedszkolu to jasne jest że do pracy się spóźnia chociaż z pół godziny. Zeby odebrać dziecko też musi wcześniej wyjść. No to jak to jest, kto na to pozwala. A możesynowej radnegoJózka Jęderko ze Zdowa wolno więcej, A ciekawe jak dostała prace w gopsie moze też teśc pomógł.

    28
    4
 4. Katarzyna pisze:

  Zanim kogoś opiszecie to popatrzcie na siebie czy tacy jesteście super w swoich pracach i czy nie przebieracie nogami przed 15 czy o której tam wychodzicie

  5
  19
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   U mnie w firmie jest czytnik kart magnetycznych wejścia i wyjścia każdego pracownika plus alkomat i tester do wykrywania substancji odurzających bo na terenie mojej firmy to ja ponoszę odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracownika i za porządek.
   Jest takie powiedzenie że „ porządek trzyma świat a dupę bat”.
   Proponuję Wójtowi aby za niewielkie pieniądze w sumie licząc oszczędności powstałe w przestrzeni czasu związanego z lepszym i całym wykorzystaniem czasu pracownika wyposażył magistrat we Włodowicach czytnikiem czasu pracy pracownika i każdemu pracownikowi wręczył personalną kartę magnetyczną dotyczącą wejść i wyjść do zakładu pracy bo przecież Urząd Gminy to nic innego jak zakład pracy.
   Panie Wójcie w świetle obowiązujących przepisów Pan jest zupełnie zwolniony jako Wójt z rozliczania się z czasu pracy pinieważ tak stanowi prawo.

   20
   3
   • bruno pisze:

    Jakoś takich cudów nie zauwazylem w twej firmie sciema pod publikę ?

    5
    10
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Panie Sołtysie Łukaszu Kot ja Pana przyjmę bez składania przez Pana CV. Prawo jazdy nie jest potrzebne. Praca na obiekcie zamkniętym ale alkomat jest podawany przy każdym wejściu i nawet czasami w trakcie czasu pracy .Dobrze płatna praca.

     10
     2
 5. Mieszkanka pisze:

  Pracuję na etacie i pracuje się np. do 17 a nie do 16.45. A jak klient wejdzie o 16.59 to zostanie równie dobrze obsłużony. Czeka się jak ostatni klient wyjdzie i nie mruczy pod nosem. Raporty, wylogowywanie i sprzątanie robi się po zamknięciu sklepu. Fakt czasem patrzy się na zegarek ile zostało do zamknięcia, ale nigdy wcześniej nie wychodziłam. Podzielam opinię osoby, która napisała ten list.

  20
  1
 6. krzysiek pisze:

  a słyszeliście kiedyś jak panie z gminy rozmawiają ze sobą???per pani sekretarz,pani inspektor ,pani naczelnik i takie tam.przewaga formy nad treścią.większość z nich skończyła studia za nasze podatki bo taki wymóg był, teraz wielce sie sadzą że wielce wykwalifikowane są.A JAKBY NIE PATRZEĆ.JEŚLI W GMINIE CHCESZ COKOLWIEK ZAŁATWIĆ TO UZBRÓJ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ LUB STALOWE NERWY

  21
  2
 7. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Wójcie Szmukier jak i Panie Przewodniczący Rady Gminy Włodowice pytam Was w imieniu mieszkańców dlaczego Wy nie dbacie o mieszkańców,właścicieli gruntów,właścicieli posesji,osób które prowadzą działalność gospodarczą lub działalność rolniczą na terenie Gminy Włodowice a zarazem nie koniecznie mieszkający na terenie tej Waszej Gminy ??? Jako Włodarze przy tylu pracownikach magistratu we Włodowicach to dlaczego Wasz Biuletyn Informacji Publicznej od 2010 roku jest prawie pusty i dlaczego jest taki stan faktyczny ???
  Panie Wójcie proszę o niezwłoczne uzupełnienie i uporządkowanie BIP !!!
  To jest jak do tej pory moja prośba i zarazem życzenie …………., .
  Czy jest to celowym działaniem jak Pan Wójt Szmukier objął funkcję w mojej byłej Gminie to od 2010 zrobił ciemnogród i nie udostępnia informacji publicznych i nie pozwala uzupełniać BIP ???
  Panie Wójcie to jest Pana obowiązkiem informować szczerze mieszkańców jak Pan zarządza i wydaje nasze pieniądze wspólne-gminne.

  19
  2
  • Adaś pisze:

   A kto odpowiada z urzędników za prowadzenie bip-u gminy? Może trzeba się tym zainteresować i napisać niech ludzie wiedzą?

   13
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    BIP jest po to martwy w Gminie Włodowice od 2010 roku aby mieszkańcy nie wiedzieli i nie mogli korzystać z informacji publicznej. Taka ciemnota jest w tej Gminie i zacofanie jak podczas Zaboru rosyjskiego.

    12
    1
   • Obserwator pisze:

    jak to wiadomo wystarczy słuchać sprawozdania wideo z posiedzenia komisji radnego zająca tam urzędniczka wyraźnie mówi że za bip odpowiada SEKRETARZ GMINY

    13
 8. mieszkaniec gminy pisze:

  prosimy teraz o opublikowanie oświadczenia majątkowego Pani Sekretarz Gminy Wlodowice odpowiedzialnej za bip

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *