zachmurzenie duże
sobota
fot. UW A. Karendał
Czy dentobus przyjedzie do Włodowic?
26 lipca 2018 r. | 08:31
3

W województwie śląskim można już spotkać dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, który pomoże uczyć najmłodszych zdrowych nawyków i dbania o higienę jamy ustnej.

Dentobus to w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, w którym najmłodsi mogą nie tylko sprawdzić stan swojego uzębienia, ale także leczyć ubytki. Są w nim bowiem udzielane te same świadczenia stomatologiczne, co w stacjonarnym gabinecie dentystycznym, w tym m.in. badania kontrolne, lakierowanie czy leczenie próchnicy.

Jest szansa, że dentobus przyjedzie do Włodowic. Wystarczy, że zaprosi go Wójt Adam Szmukier.

Stomatolodzy będą w dentobusie sprawdzać stan uzębienia, jak również edukować najmłodszych, jak dbać o higienę i co zrobić, aby nie mieć próchnicy, na którą – według danych Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej – choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków i 90% siedmiolatków. W województwie śląskim świadczenia stomatologiczne w mobilnym gabinecie realizować będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologii „PERFECT” s.c. z Dąbrowy Górniczej.
3 odpowiedzi na “Czy dentobus przyjedzie do Włodowic?”

 1. Mieszkaniec Włodowic pisze:

  Moim zdaniem powinni się zająć Zalewem w naszej miejscowości. Ludzie chcą wypocząć, jechać gdzieś nad wodę a u nas wygląda ona okropnie. Glony wszędzie, zepsuty most, woda bardzo zanieczyszczona strach się kąpać!

  • Piut pisze:

   Takie akcje jak te z dentobusem to super sprawa.

  • topielec pisze:

   Przecież Szmukier pływać nie umie a jego baba cały czas sprząta Rudniki a dupsko ma srogie to miotłe umie franca trzymać bo z Rudnik franca jest a majster z Mrzygłodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *