zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
Co dalej z Pałacem we Włodowicach?
26 lutego 2019 r. | 12:28
9

Poddaję ciekawy temat pod dyskusję publiczną związaną z losami i formą zagospodarowania ruinami pałacu we Włodowicach. Wójt mgr Adam B. Szmukier podczas ostatnich dwóch kadencji 2010-2014 i 2014-2018 nie zadbał właściwie co do zagospodarowania ruinami pałacu jak i jego ogromnym obszarem terytorialnym gdzie w latach świetności był to obszar parku należącego do pałacu.

Jest rzeczą dziwną że wójt nie umiał pozyskać dofinansowania na wyremontowanie tego pałacu jak i jego przyległego terenu. Co gorsza to ten teren ruin nie jest w sposób właściwy zabezpieczony przed postronnymi osobami jak i dziećmi które uczą się w pobliskiej szkole i mogą bez żadnych przeszkód dostać się na teren który w każdej chwili grozi zawaleniem.

Spróbuję pozyskać informację co do formy prawnej własności ruin pałacu jak i terenu na którym są położone.

Jeśli ktoś dysponuje większą wiedzą na temat tego PAŁACU we WŁODOWICACH to proszę o informację tel. kont. 603-588-064 lub e-mail: darek@zarki.pl

DARIUSZ SZLĘK

MATERIAŁ PONIŻEJ WIDEO DO ODTWORZENIA. KLIKNIJ NA STRZAŁKĘ NA ŚRODKU ZDJĘCIA. GORĄCO POLECAM.
9 odpowiedzi na “Co dalej z Pałacem we Włodowicach?”

 1. Maria pisze:

  Od tylu dni pytamy o status pałacu, a Pan redaktor pyta nas??? Wójt nie ma może z pałacem zrobić nic, proszę Pana, dopóki nie jest własnością gminy. A niech Pan sobie wyobrazi, że swego czasu bardzo chciał, tylko to trochę jak z motyką na słońce. Już sobie wyobrażam jakie by Pan larum podniósł, że marnuje pieniądze na pałac a gmina w ruinie. Cóż…było do przewidzenia, że ńic się od Pana nie dowiemy.

  14
  7
 2. Maria pisze:

  Nawet w Wiki jak byk napisane: obecnie jest własnością skarbu państwa…

  13
  2
 3. temida pisze:

  Panie “Redaktorze” niechże weźmie się Pan za sprawdzanie pisowni przed dodaniem artykułu, bo to już robi się irytujące, każdy tekst wygląda jakby pisało go dziecko z podstawówki…a może i dziecko napisałoby to poprawniej.

  12
  5
  • Pomysłowy Dobromil pisze:

   Weź temido uruchom sobie własny portal i pisz jak uważasz za zasadne z błędami lub bez i tam sobie rozkazuj i zarządzaj.

   3
   14
   • temida pisze:

    Jest to portal publiczny więc wypada żeby był pisany poprawnie skoro służy dla ludzi.. niestety tak to wygląda gdy pseudodziennikarz zabiera się za takie rzeczy. Takie strony powinny być pokazywane na studiach dziennikarskich jako przestroga!

    11
    3
 4. Maria pisze:

  Podpowiem Panu jeszcze jedno, chociaż w sumie Pan taki mądry i dociekliwy i powinien to wiedzieć: zabezpieczenie ruin należy do starosty ( przypominam: pałac to własność skarbu państwa) i do niego niech Pan kieruje stosowne zapytania. Tablice informujące o zagrożeniu są zakupione i powieszone przez władze gminne, do których to nie należy a jednak to zrobiły. Zamiast zakłócać posiedzenie komisji proszę szybciutko zapoznać się ze statutem i regulaminem organizacyjnym gminy i brać się do roboty.

  11
  7
 5. Romek pisze:

  Sprawdziłem na BIP-ie i Statutu nie ma !
  Oczywiście aktualnego Statutu a nie tego z 2003 roku . Droga Mario zwracaj uwagę co piszesz i sprawdź o czym piszesz bo widzę że coś chcesz podnieść ale nie masz wiedzy w tej materii akurat. Piszesz żeby pisać. Sprawdź sobie Statut na BIP jak umiesz.

  7
  3
 6. Maria pisze:

  Ale uchwała w sprawie zmian w statucie jest?Panie Romku?

  6
  5
 7. Maria pisze:

  Ma Pan Statut i uchwałę dotyczącą zmian w Statucie, ergo Statut z 2003 roku obowiązuje

  10
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *