zachmurzenie umiarkowane
15°
12°
środa
Bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy
27 października 2021 r. | 11:58
0

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych trwają. Na drogach widać wzmożony ruch szczególnie w rejonach cmentarzy. Odwiedzamy groby bliskich, które często oddalone są od miejsca naszego zamieszkania. Zawierciańscy policjanci przypominają! Zachowajmy ostrożność nie tylko podczas dojazdu na cmentarz, ale także będąc na nim. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby nie paść ofiarą przestępców!

Okres poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych kojarzy się nie tylko ze wzmożonym ruchem na drogach, ale także ze zgiełkiem na cmentarzach. Odwiedzamy gruby swoich bliskich, które często oddalone są od miejsca naszego zamieszkania. Czyścimy nagrobki i sprzątamy otaczający je teren, przygotowując do nadchodzącego święta. Zawierciańscy policjanci przypominają! Bądźmy czujni. Złodziej może wykorzystać naszą nieuwagę!

Przestrzegaj kilku zasad:
- Będąc na terenie cmentarza zwróć uwagę na właściwe zabezpieczenie swoich rzeczy.
- Bądź szczególnie ostrożny w zatłoczonych miejscach, stojąc w kolejce po kwiaty, czy po znicze – takie sytuacje mogą być wykorzystane przez kieszonkowca.
- Podczas kupowania zniczy lub kwiatów, pilnuj portfela. Po dokonaniu zakupu schowaj go dobrze.
- Zabierz ze sobą tylko tyle gotówki, ile rzeczywiście będziesz potrzebować. Portfel dobrze mieć w wewnętrznej kieszeni odzieży. Nie noś go w tylnej kieszeni spodni! Cenne rzeczy lepiej zostaw w domu.
- Torebkę lub plecak zawsze noś zamknięte, a w zatłoczonych miejscach trzymaj je przed sobą. Nie zostawiaj ich w samochodzie na widoku.
- Sprzątając grób trzymaj torebkę lub plecak blisko siebie. Nie kładź ich na oddalonej ławce, gdzie są dobrze widoczne i łatwo dostępne nie tylko dla ciebie, ale także dla złodzieja.
- Na cmentarzu nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów bez nadzoru. Odchodząc nawet na chwilę od grobu, np. idąc po wodę, nie zostawiaj torebki. Weź ją ze sobą.
- Pamiętaj także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym! Pora jesienna to coraz szybciej zapadający zmrok. Bądź widoczny dla kierowców – noś odblaski!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *