pochmurnie
15°
13°
wtorek
fot. Fundacja Chatul
Będą sterylizować koty w gminie Włodowice
08 sierpnia 2022 r. | 09:01
2

Urząd Gminy Włodowice rozpoczął nabór wniosków na sterylizację/kastrację kotów. Wnioski przyjmowane będą w Referacie Gospodarki Gruntami Rolnictwa i Ochrony Środowiska pokój nr 28 II piętro telefon (34) 3153001 wew. 108.

Wnioski zostaną rozpatrzone w kolejności wpływu do Urzędu Gminy Włodowice.

Pod uwagę brana będzie data oraz godzina złożenia wniosku jak również miejsce zamieszkania właściciela. Właściciele zakwalifikowanych kotów zostaną poinformowani telefonicznie i poproszeni o odbiór skierowania na zabieg. Przed wykonaniem zabiegu, właściciel zwierzęcia zobowiązany jest do przedłożenia lekarzowi weterynarii książeczkę zdrowia zwierzęcia lub stosowne zaświadczenie, że zwierzę zostało poddane obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Mieszkańcom będzie przysługiwało dofinansowanie do zabiegu sterylizacji/ kastracji jednej/go kotki/ kota w danym roku kalendarzowym. Pracownicy urzędu skontaktują się tylko z tymi osobami, których wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Celem akcji jest:
Przeprowadzenie sterylizacji/kastracji kotów ma na celu stworzenie możliwości kontrolowanego i najbardziej etycznego wpływu na ich przyrost naturalny. Powyższe skutkować będzie zmniejszeniem liczby bądź likwidacją niekontrolowanych miotów.

Dodatkowe informacje:
Gmina dokonuje finansowania jedynie zabiegu sterylizacji lub kastracji kotów. Wszelkie inne zabiegi wykonywane na zwierzęciu przed jak i po zabiegu sterylizacji i kastracji dokonywane są na koszt właściciela zwierzęcia.

Lekarz weterynarii podejmuje decyzję o kwalifikowalności zwierzęcia do zabiegu sterylizacji lub kastracji. Jeżeli lekarz weterynarii uzna, że dane zwierzę nie może być poddane zabiegowi ze względu na wiek bądź z przyczyn medycznych, zwierzę to nie może zostać objęte akcją.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania się środków określonych umową na zabiegi sterylizacji/ kastracji kotów z terenu gminy Włodowice. /UG/
2 odpowiedzi na “Będą sterylizować koty w gminie Włodowice”

 1. Max pisze:

  Najpierw powinni sterylizować tych, którzy złożyli wnioski. Dopiero później koty. Jakim trzeba być brutalem, żeby zrobić coś takiego kiciusiowi!

  5
  3
 2. marcinpardela@gmail.com pisze:

  A co walisz żeby twój kot/ka miał młode koty lub miała robaki inne ciekawe rzeczy

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *