zachmurzenie małe
22°
20°
środa
Akcja “Znicz 2019” we Włodowicach
30 października 2019 r. | 12:11
0

Najbliższe dni to okres wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie w rejonie cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych. Kierowcy powinni też uwzględnić dodatkowe utrudnienia, z którymi mogą się spotkać na drogach naszego powiatu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają aby bacznie zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy.

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy dla policjantów ruchu drogowego. Wzmożony ruch pojazdów i pieszych wymaga zaangażowania większej liczby mundurowych. Tegoroczna akcja „Znicz 2019” rozpoczyna się w czwartek od wczesnych godzin rannych i potrwa do 4 listopada 2019 roku. W tym czasie policjanci na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych będą ręcznie sterować ruchem. Działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg i utrzymać płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. W czasie akcji nie zabraknie też pomiarów prędkości i badań trzeźwości kierowców.

Zmiany organizacyjne i prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym na drogach powiatu zawierciańskiego:
wzorem lat ubiegłych zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach od 31 października do 2 listopada stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego.

= na drodze wojewódzkiej nr 791 Zawiercie-Myszków na odcinku od ronda (przy ul. Inwestycyjnej) do ronda przed miejscowością Mrzygłód trwają prace drogowe związane z wymianą nawierzchni. W tym miejscu kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu sterowany wahadłowo.

- kierowcy mogą się spotkać także z utrudnieniami na ul. Ogrodowej i ul. Jurajskiej we Włodowicach. W tych miejscach również na jezdni pracują drogowcy.

- okresowe utrudnienia mogą wystąpić na drodze krajowej nr 78 w rejonie skrzyżowania z ulicą Cmentarną w Zawierciu oraz w Porębie i Kromołowie, w pobliżu przejść dla pieszych przy cmentarzach.

- miejscowych kierowców, którzy chcą uniknąć zatłoczonej DK-78 w rejonie Zawiercia, zachęcamy do objazdu ul. Łośnicką.

Przypominamy pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku. Oczywiście zachęcamy wszystkich do używania odblasków, również w terenie zabudowanym. Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *