pochmurnie
15°
13°
wtorek
Gmina Włodowice chce wspierać siatkówkę za niewielkie pieniądze
16 stycznia 2019 r. | 12:48
7

24 500 zł przygotowała gmina Włodowice na dwa zadania związane z piłką siatkową. Pierwsze to organizowanie i prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Włodowice ze szczególnym uwzględnieniem piłki siatkowej na ten cel gmina przeznaczy 7500 zł, drugie zaś to rozwój i popularyzacja piłki siatkowej seniorów na terenie Gminy Włodowice - na ten cel gmina chce przeznaczyć 17 000 zł.

Szkoda, że inne sporty nie są zauważane przez Wójta Gminy Włodowice.

Informacje o konkursach możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI
7 odpowiedzi na “Gmina Włodowice chce wspierać siatkówkę za niewielkie pieniądze”

 1. wodnik pisze:

  Szkoda, że inne sporty nie są zauważane przez Wójta Gminy Włodowice. To zdanie skopiowane ze strony głównej.
  Problem jest inny. Nie będzie rozwoju gminy jak nie poprawi się dzietności gminy. Dla emerytów i rencistów nie potrzebny jest sport za większe pieniądze. Są miejscowości co w całym roku kalendarzowym nie urodziło się ani jedno dziecko. Inne kraje europejskie wyciągnęły już wnioski i sprowadzili do pustostanów duże ilości ludzi o skórze ciemniejszej, którzy nie zapomnieli o potomstwie. Biały człowiek lubi się bawić, zdobywać, osiągać i jest zagubiony we współczesnym świecie. To wszystko co osiągnął nie jest dla niego. To wszystko przejmą ludzie w sposób demokratyczny ale o innym kolorze skóry i religii.Oni nie zadają takich głupich pytań. Pozdrawiam.

  14
  3
 2. Mieszkanka pisze:

  Jeden sport źle, brak źle, w gminie jest tak mało dzieci że stworzenie kilku sekcji sportowych jest niepotrzebne . Orliki to inwestycja w piłkę nożną,pora na inny sport. Z resztą popatrzmy na to ile młodzieży spędza swój czas na boiskach.

  13
  5
 3. Animator pisze:

  Najpierw trzeba spróbować stworzyć coś naprawdę bezkonkurencyjnego a potem mówić ze są lub nie ma dzieci i młodzieży u nas. Czy wiecie ze nasza gmina słynie ze skautingu? Czy nie wiecie? Dzieci przyjeżdzają z innych gmin bo tam nie ma takiej organizacji. W jaki sposób Gmina promuje swój produkt. W żaden. Twierdzicie ze nie ma zainteresowania dzieci i młodzieży. Ze się nie urodzili lub wymarli. BZDURA. Kto nie wierzy niech zajrzy na zbiórkę. Liczba skautów nie mieści się już w harcówce. A skauting gmine przecież nic nie kosztuje. Tam pracują tylko wolontariusze. Jest kością. niezgody zamiast chluba gminy. Kroczyce maja Ziemie Kroczycka a my Skauting Jurajski. Wszystko można rozkręcić tylko po co? Lepiej powiedzieć ze sportowcy wyprowadzili się. Obudźcie się ludzie. Najpierw trzeba porządnie zainwestować a potem owoce będą nie odwrotnie.

  7
  11
  • wodnik pisze:

   Dzień dobry.
   Droga Pani.Mój przekaz był inny. Nie chodziło mi o nowoczesne organizacje młodzieżowe takie jak scauting albo co mają przed nazwą “International or other” tylko to, że szczególnie polska wieś wymiera. W takich miejscowościach jak Parkoszowice, Rudniki Włodowice, Góra Włodowska itd brakuje dzieci. Kiedyś było tak, że prawie w każdym domu były dzieci. Teraz jest tak, że prawie w każdym domu nie ma dzieci. Pustostanów mieszkalnych 30% a zrobionych domów na letnisko ok 10%. Nie widzi Pani tego problemu? Na Pani scauting przyjeżdżają dzieci z innych miejscowości, gdyż brakuje ich w naszej gminie, w Polsce… Ja wiem, że każdy chce żyć nowocześnie, promować się, dobrze posługiwać się komputerem, być w scautingu… Brakuje BOGA w życiu…Praca u podstaw, powrót do korzeni chrześcijańskich, do wartości rodzinnych TO JEST WŁAŚCIWA DROGA. Natomiast scauting to jeden z leków, który tylko spowalnia całą agonię upadającej cywilizacji białego człowieka. Niech Pani spojrzy trzeźwo na problem i niech przy OKAZJI nie lansuje się Pani jako antidotum wszystkiego złego. Pozdrawiam serdecznie.

   11
   5
 4. Szczepan Chrząszcz pisze:

  Witam
  Pozwolę sobie przedstawić trochę inne zdanie niż moi przedmówcy. Widzę dwa zasadnicze problemy, za dużo komputerów które odciągają nasze pociechy od sportu i zbyt mało pieniędzy przeznaczanych na jego uprawianie.
  Z moich osobistych doświadczeń wiem, że dzieci w gminie znacząco nie ubyło od czasu kiedy w latach 80-tych sam chodziłem do szkół w Rudnikach i Włodowicach, w stosunku do dnia dzisiejszego kiedy do tych szkół chodzą moi synowie (różnica 10-15% to max). Dzieci nie ma na boiskach i placach zabaw bo siedzią w domach, żyjąc wirtualną rzeczywistością, tam można być Stochem, Messim, Yodą i kim się zapragnie. Super, że mamy Skauting, super że latem Orlik żyje dziećmi ale to bardzo niewiele w stosunku do tego ilu mamy wirtualnych sportowców. Grywam na Orliku i Hali i wiem jak mało jest młodzieży. Wiem, że moje roczniki już bliżej mają do trybun niż boisk ale bez nas ciężko zebrać drużynę, więc gramy. Pamiętam ostatni sezon Olimpii kiedy na mecz przychodziło po 9 zawodników. Gdzie była reszta naszej młodzieży?
  Bardzo szkoda, wiem, że my wszyscy Rodzice, jesteśmy temu winni.
  Drugi problem jest prozaiczny, kasa. Za 17 tys. nie da się utrzymać zespołu, opłaty licencyjne, zatrudnienie trenera, dowóz zawodników na wyjazdowe mecze, jakaś piłka, koszulki to znacznie za mało. Tak się rozpadła Olimpia i tak pewnie skończy siatkówka jeśli się nie opamiętamy. U naszych sąsiadów w Kotowicach jest KS o budżecie około 40tys. złotych. Tam uciekli nasi piłkarze, bo to najbliższe miejsce, gdzie da się pograć w piłkę. Dodam tylko, że w Żarkach nie jest to jedyny KS utrzymywany z budżetu gminnego -tam po prostu znacznie więcej inwestuje się w sport (ponad 100tys. zł). W podobnej do naszej gminie Przyrów, KS otrzymuje z budżetu około 45tys. rocznie oraz około 20tys. od prywatnych sponsorów, tam da się grać. Grywam tam czasami z chłopakami z byłej Olimpii, na tamtym boisku da się grać, jest równe, wykoszone, ogrodzone i zadbane – co tu porównać z naszymi Stawkami.
  Ale tego nie da się osiągnąć bez znacznie większych środków.
  Pozdrawiam

  5
  7
 5. kaz pisze:

  Chłopie 2 zawodników z gminy gra w siatkówkę w tym zespole i jeszcze nie wchodzą do pierwszego składu. I po co utrzymywać taki zespół, który jest rezerwami Alluronu Zawiercie. Gmina Włodowice sponsoruje chłopaków z Zawiercia. Nasi serfują w internecie cały czas…

  8
  6
 6. Kibic pisze:

  Pan Szczepan to bardzo mądrze i dobitnie ujął.Ty kaz widzę że jesteś w temacie.Kadra Kotowic gdzie poszli zawodnicy Olimpii ma 22 zawodników z czego 1 mieszkaniec Kotowic.Pokaż mi zespół gdzie grają sami mieszkańcy danej gminy.Z tymi rezerwami Aluronu też poszedłeś po bandzie, akurat Olimpia z rezerwami Aluronu rywalizuje w jednej grupie,ale żeby wypowiadać się na temat sportu to trzeba mieć trochę pojecia.

  5
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *