zachmurzenie duże
czwartek
Za własne pieniądze sadziły kwiatki
27 września 2019 r. | 12:22
5

19 września na strefie kulturalno-sportowej w centrum Rudnik, można było dostrzec sporą grupę ludzi w różnym wieku, wykonujących tajemnicze czynności. To zarówno dzieci z tamtejszej szkoły wraz z nauczycielami a także panie stowarzyszone w Kole Gospodyń w Rudnikach sadziły krokusy.

Panie z własnych składek zakupiły 1800 cebulek tych pięknych wiosennych kwiatów i poprosiły dzieci o pomoc w profesjonalnym ich posadzeniu. Inspiracją do takiego działania był marcowy pobyt naszych Gospodyń w Tatrach gdzie na polanie Chochołowskiej zostały oczarowane fioletem rozkwitających krokusów. I właśnie tam zrodził się pomysł aby podobne cudo wykonać na południowym, trawiastym zboczu strefy. Kwiaty nasadzone, teraz wystarczy tylko czekać aż natura zrobi swoje. Przy okazji Pani z Koła Gospodyń perfekcyjnie uporządkowały i wyplewiły klomby i gazony, pomału przygotowując strefę do pory zimowej. Obecnie strefa jest ulubionym miejscem spotkań i ćwiczeń zarówno Rudniczan oraz młodzieży z Zawiercia. /UG Włodowice/
5 odpowiedzi na “Za własne pieniądze sadziły kwiatki”

 1. Amelka pisze:

  Diwa Rudnik szmukierowa na pierwszym planie zdjęciowym
  A się już schylać nie może

  Za dużo boczków edytko

  12
  2
 2. Mieszkaniec pisze:

  To skoro Tam była Ozdoba Rudnik ,to może Wójt sfinansował cebulki kwiatów.

  8
  2
 3. Ziutka pisze:

  Przecież tam wójt to chyba wali kasiory od groma jasnego na to kółko w Rudnikach
  Ciekawe jakie są efekty działalności tego koła gospodyń oprócz pozyskiwania od wójta pieniędzy
  Nic nie schłychac
  Nic nie widać żeby te panie gdzieś odnosiły sukcesy oprócz wyjazdu do Włoch

  6
  2
 4. Ano pisze:

  Koło z Rudnik nigdy nie było we Włoszech, A tym bardziej sponsorowane przez Pana Wójta!!! A cebulki kwiatów faktycznie były kupione przez KGW Rudniki. Do tego nawet szkołę zaprosiły żeby dzieci miały w tym swój udział!

 5. Łukasz Maciążek pisze:

  Wiecie jaka jest różnica między wami a nami? Nie wiecie i wiedzieć nie będziecie. Rudniki w 98% procentach potrafią się zjednoczyć. A wy? Co potraficie? Głupio gadać, głupio pisać i tylko tyle. A wiecie kto tu wogole pisze? Ci co twarzą w twarz rozmawiają a za plecami dupe obrabia. Widać to zresztą też na Facebooku. Pozdrawiam.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *