zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
KP PSP w Zawierciu
Wybuch gazu w Rudnikach
20 stycznia 2023 r. | 09:00
3

We wtorek, 17 stycznia, o godzinie 14:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Rudniki. Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że jedna ze ścian uległa całkowitemu zawaleniu natomiast druga zawaliła się częściowo. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, które zostały ewakuowane z gruzowiska i przekazane zespołom ratownictwa medycznego.

KDR uzyskał informację od mieszkańców, że pod gruzami nie powinno być więcej osób, co zostało potwierdzone po przeszukaniu gruzowiska. Pod gruzami doszło do pożaru butli z gazem. Z uwagi na brak bezpośredniego dostępu do butli, przystąpiono do schładzania jej z bezpiecznego dla ratowników miejsca. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek został wyłączony z użytkowania.

W działaniach, które trwały około 6 godzin brało udział 16 zastępów straży pożarnych w tym Grupa Operacyjna Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju wraz z trzema psami ratowniczymi. W czasie prowadzonych działań w siedzibie KP PSP Zawiercie zabezpieczenie operacyjne realizowały jednostki OSP Żerkowice i Kromołów. /KP PSP w Zawierciu/
3 odpowiedzi na “Wybuch gazu w Rudnikach”

 1. wirnik pisze:

  Pomijając ludzką tragedię, należy dodać, że w Rudnikach nie ma gazu a wybucha… Taka to wspaniała gmina nam gazu nie zbudowała za panią wójt Ch….

  5
  2
 2. Max pisze:

  Obecny Wójt też nie kwapi się z budową gazociągu.

 3. wirnik pisze:

  Wziął się za gazyfikację jak już wiadomo że nic z tego nie będzie, jak zwykle pozorowane ruchy. Wszędzie dopłaty do alternatywnych źródeł ciepła od pow. 80 % a w tej zapyziałej gminie jak zwykle niczego nie potrafią załatwić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *