pochmurnie
15°
13°
wtorek
Wybory sołtysów i rad sołeckich
15 stycznia 2019 r. | 13:40
20

W poniedziałek 29 stycznia rozpocznie się cykl zebrań sołeckich, w trakcie których będziecie wybierać nowych sołtysów i rady sołeckie. Walka o stołki jest bardzo zacięta, gdyż za udział w sesjach sołtysom przysługują diety.

Harmonogram znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
20 odpowiedzi na “Wybory sołtysów i rad sołeckich”

 1. corny pisze:

  Ludzie zmieńcie tego Sołtysa Łyszczarza nieroba jednego niech ktos mądrzejszy będzie byle nie on

  10
  5
 2. Verty pisze:

  Ten portal tylko nienawiścią zieje!!! Żadnych konstruktywnych wniosków jedynie nagonka ! Gratulacje dla pseudo dziennikarzy!!!

  9
  7
 3. Mieszkanka k pisze:

  No na pewno bedzie walka o stołki …. A co do Gory Wlodowskiej to pewniak Szymocha

  2
  12
 4. "Wyborca" pisze:

  W poprzedniej kadencji było kilka osób, które pełniąc jednocześnie funkcję radnego i sołtysa za udział w sesji rady gminy pobierały dwie diety. (dieta radnego i sołtysa) Żeby było jasne, zgodnie z prawem.
  Rozejrzyjmy się wkoło, może tym razem postawić na zmianę?

  9
  3
  • Sasiadka pisze:

   Oczywiscie. To jest jedyny kandydat. Mam nadzieje ze to już jest jasne. Tylko Przemysław Szymocha!!!!!!!

   5
   16
   • Góra Włodowska pisze:

    Postawić na zmianę a “sąsiadka ” pisze oczywiście jedyny kandydat to Szymocha i co to będzie za zmiana ? Pomyślcie. jak go wybierzecie to mi was ludzie szkoda.

    10
    4
 5. wyborca "y" pisze:

  Mieszkańcy Włodowic nadszedł czas na zmianę sołtysa.

  10
  8
  • qwo pisze:

   Pani Janikowska jest najbardziej kompetentną osobą na sołtysa. Nam nie potrzeba zmian. Nikt nie poświęci się dla lokalnego społeczeństwa w takiej mierze jak sołtys Janikowska. Ma czas, lubi to i się realizuje. Głosuję za Janikowską.

   10
   10
 6. wyborca pisze:

  Pani Janikowska najbardziej przydatna obecnemu wójtowi a nie społeczeństwu Włodowic.

  8
  11
  • qwo pisze:

   Po co nam sołtys, który jest antidotum obecnego wójta. Ty nie jesteś ‘wybocą’ tylko wywrotowcem. Sołtys ma współpracować z Gminą, z wójtem, Po co nam taki sołtys jak obecni radni z Włodowic, którzy tylko piją mineralną i biorą diety. Na nic nie mają wpływu. Przecież taki DJ to dostanie rozwolnienia-na sesjach, komisjach,imprezach tylko mineralna…

   11
   7
   • Mieszkanka k pisze:

    Qwo trzeba było zostac radnym i pic wode a nie pi…….

    3
    6
    • qwo pisze:

     Mieszkanko twoje myślenie obarczone jest błędem współczesnego świata. Nie podoba ci się mąż to wymień go, nie podobają ci się rządy Jakiejś partii zostań prezesem itd. Czy na trzeźwo to piszesz? Popatrz na naszą politykę małej ojczyzny. Dwóch radnych z Góry, jedna radna z Parkoszowic, trzech radnych z Włodowic i oni razem robią mniej niż 4 sołtysów z tych miejscowości. I na kogo mamy wymieniać tych starych ,doświadczonych sołtysów, którzy są zaangażowani dla dobra swoich miejscowości. Młodzi więcej udają, niż robią. Ile czasu poświęcają radni dla dobra naszej miejscowości. Tylko idą, gdy mają płacone bogate diety tj na komisje i sesje. Więcej ich nie widać. I nie porównuj dietki sołtysa do diety radnego. Bo to jest przepaść. A robotę sołtysi starzy robią większą w terenie gamoniu niż młodzi radni. Pozdrawiam ozięble.

     10
     6
     • Mieszkanka k pisze:

      Żal jak się ocenia nowych radnych i porownuje do stażu starych wyg sołtysów

      4
      8
 7. wyborca pisze:

  Proponuje czytać interpelacje i zapytania są na stronie gminy i bip tu jest odzwierciedlenie tego że wiedza o co pytać. Niem stworzenia od Szmukiera pytań i interpelacji O. W minionej kadencji o nic nie pytano, komisje zajmowały w porywach 20 min. Szanowne “gwo” proponuje zapytać Wójta o wybitną radna Smoleńke z Huciska jak to jest, że w godzinach pracy obskakuje rade, stowarzyszenie, KGW i zatrudnienie w MOPS a gdyby nie portal Gąsiorskiego człowiek w Rudnikach by zamarz a gdzie była asystent Smoleńka.

  9
  11
 8. jerzyflis pisze:

  czy ktoś wie kto startuje wZdowie na sołtysa

 9. Zdowianin pisze:

  Podobno obecna sołtys Jolanta Danek, może były radny Józef . Jest też kilka innych osób, które wystartują.
  Będzie w czym wybierać,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *