zachmurzenie duże
21°
18°
piątek
Dzienny Dom Seniora+ w Rzędkowicach
Spotkanie dzielnicowego z seniorami
17 lipca 2023 r. | 09:00
0

Dzielnicowy gminy Włodowice spotkał się z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora+ w Rzędkowicach. Tym razem rozmawiano na temat „O czym warto pamiętać, aby spokojnie odpoczywać?". Policjant przypomniał najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, aby po powrocie do domu nie czekała na gospodarzy niemiła niespodzianka. Seniorki otrzymały ulotki informacyjne na temat przeciwdziałania włamaniom do mieszkań i domów.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy gminy Włodowice mł. asp. Mariusz Janiec spotkał się z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora+ w Rzędkowicach. „O czym warto pamiętać, aby spokojnie odpoczywać?” to temat przewodni spotkania. Policjant przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Mundurowy apelował o zamykanie drzwi i furtek oraz o odpowiednie zabezpieczanie altan i pomieszczeń gospodarczych. Mówił też o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych osób i nie wpuszczaniu obcych do swoich domów. Uczestniczki spotkania otrzymały ulotki z informacjami na temat przeciwdziałania włamaniom do domów i mieszkań.

Dzielnicowy odniósł się także do oszustw, którymi padają w większości przypadków starsze osoby. Przypomniał, że sprawcy mogą działać pod różnymi legendami, nie tylko pod najbardziej znanymi „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Wskazał, jak należy się zachować odbierając telefon od oszusta, podkreślając, że pod żadnym pozorem nie należy nikomu przekazywać pieniędzy lub tym bardziej zostawiać ich we wskazanym miejscu.

Mł. asp. Janiec rozmawiał także na temat problemów z jakimi na co dzień spotykają się mieszkańcy Rzędkowic, próbując znaleźć najlepsze rozwiązania danych sytuacji. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *