bezchmurnie
12°
wtorek
Od 1 stycznia 2023 roku Włodowice zostaną miastem
01 sierpnia 2022 r. | 12:14
6

Niestety, potwierdziły się nasza informacje w sprawie nadania praw miejskich mniejszościowi Włodowice. Od 1 stycznia 2023 roku, Włodowice zostaną miastem, rada gminy radą miejską, a wójt burmistrzem.

To bardzo zła wiadomość dla wielu przeciwników tej inicjatywy.

PAWEŁ GĄSIORSKI
6 odpowiedzi na “Od 1 stycznia 2023 roku Włodowice zostaną miastem”

 1. wera pisze:

  No cóż, obecna władza, żeby sobie zjednać wdzięczność choć niewielu wyborców jest zdolna do tak irracjonalnej decyzji, bo im się grunt pod nogami pali… cynizm władz państwa idzie w parze w cynizmem władz gminy a koszty będą płacić mieszkańcy/obywatele. Jak zawsze.

  13
  • Dyrektor pisze:

   Jestem przeciwko, to tylko polityka. Nauczyciele bez 10% dodatku wiejskiego, brak komunikacji miejskiej, stomatologa, szkoły ponadpodstawowej, restauracji, nie mówię o kanalizacji, betonowego rynku, słupów co krok, dostępu do lekarzy specjalistów ( obecnie emerci), żłobka, zakładów pracy, stacji benzynowej itp… Można wymieniać wiele. To tylko Pan Wójt chce zostać Burmistrzem. ..

   19
   • Rest pisze:

    Ale przecież Pan Obecny Wójt a lada moment Burmistrz obiecuje rozwój infrastruktury wszelakiej,przyciągnięcie inwestorów. Szkoda że zabrał się do tego od d….strony. Włodowice opuściłem 20 lat temu, jak tylko nadarza się okazję że przejeżdżam przez nie mogę jasno stwierdzić że nic kompletnie nic się tam nie zmieniło.. no ale gdy np. podjadę do Kroczyc – tam to zaszło tyle zmian i gmina tak rozwinęła się że pan obecny wójt jak i cała gmina zamiast pajac nienawiścią do Gminy Kroczyce w związku z ciągłymi porównaniami powinna wziąć przykład i podjechać tam.na naukę. Tam jakoś mimo dużego potencjału nie wpadł na durny pomysł przekształcenia wsi w miasto. Swoją drogą jestem ciekawe jak niedouczony personel Obecnej Gminy Włodowice będzie funkcjonował jako Rada Miasta. Najpierw do nauki Matoły- podszkolić się w przepisach( bo one się zmieniają), nauczyć się pozyskiwać środki z zewnątrz aby rozwijać gminę i przede wszystkim nauczyć się otwartości do mieszkańców a nie podejścia urzędniczego do ludzi z rodu sprzed 20 lat.

    20
    4
 2. obatel pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą w 100 %. Dodatkowo trzeba zauważyć, że płacić za te fanaberie o nadaniu praw miejskich umierającej wsi będą wszyscy podatnicy gminy!!! nie tylko mieszkańcy Włodowic. Na uwagę zasługuje również ciekawy przypadek tzw. konsultacji w sprawie j.w.; jaki procent mieszkańców gminy się wypowiedział i w jaki sposób konsultacje były przeprowadzone tj. ankiety z imienia i nazwiska, żeby pohamować ewentualne niepowodzenie operacji i onieśmielić krytyków tej idiotycznej decyzji.

  19
  • Wiejska gospodyni pisze:

   No i przed przyszłym burmistrzem świetlana przyszłość podwyżki i ponownych jeszcze dwóch kadencji a gospodynie wiejskie muszą się pożegnać z dotacjami no bo nie będzie miało racji bytu koło gospodyń wiejskich wiec zostanie pewnie rozwiązane

   15
 3. SAMI pisze:

  Brakuje :komunikacji miejskiej jeżdżącej co 20min.przynajmniej. Minimum dwie linie do Zawiercia ,gastronomii ,jeszcze kilkanaście lat temu było gdzie zjeść we Włodowicach ,żłobka ,kanalizacji i wielu innych udogodnień miejskich .Porażka .

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *