zachmurzenie duże
piątek
Nowe zbiorniki wodne w Hucisku
15 sierpnia 2018 r. | 10:10
5

Zakończona została budowa zbiorników wyrównawczych wody, usytuowanych w Hucisku przy ul. Modrzewiowej. Nowe zbiorniki są w kształcie walca, wykonane ze stali niskowęglowej, ocieplone wełną mineralną, zwieńczone stożkowymi dachami. Każdy z nich ma po 75 metrów sześciennych pojemności.

Zastąpiły jeden, który dotychczas gromadził w sobie 50 metrów, ale był on już dobrze nadgryziony zębem czasu, bo pochodził z połowy lat 70. ubiegłego wieku. Budowa kosztowała 610 tys. zł. a środki finansowe w większości pochodziły z pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach. /UG Włodowice/
5 odpowiedzi na “Nowe zbiorniki wodne w Hucisku”

 1. mieszkaniec pisze:

  O zbiorniki w Hucisku zabiegano od lat, gdyby Wójt dłużej zwlekał to wodę mieszkańcom dostarczałby w butelkach 5 l od Brodzika ze Skałki. Być może światło uliczne by w gminie wygasił gdyby brakowało w budżecie a wodę mieszkańcom by dostarczał, 130 tys rocznie nie płacą za podskoki w KGW i wycieczki.

  7
  1
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   No po prostu, żenada czytać!

   1
   8
   • sołtysik pisze:

    Tylko jak wszystko w tej gminie. Coś się robi, ale wychodzą pozory. Co nie?
    Ciśnienie może lepsze, ale rurki k…. do d… Trza wymienić i kwita bo rozwalają !!! Nic nie przemyśli ten inspektorzyna czy kto.

 2. znajoma pisze:

  Posłuchaj “Sołtysik” jakich fachowców ma gmina i od czego, kierownik KZB Włodowice miły i to jedyna zaleta słyszałam
  po zootechnice, Wójt w Komendzie przestawiał parol z jednej ulicy na drugą na wodociągach oraz inwestycjach zna się jak ja na kosmosie. Wójt z Włodowic to nie z Kroczyc nasz bił rekordy w tańcu ZUMBY a Pańtak załatwił pieniądze na inwestycje. Nasz ostatnio był na śniadaniu z pielgrzymami we Włodowicach a wykonawcy na odbudowę rynku nie ma.

 3. Max pisze:

  Dobra inwestycja. O wiele bardziej potrzebna niż gigantomania na rynku we Włodowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *