niedziela
-2°
poniedziałek
Wolna powierzchnia
mat. wyborczy
Przemysław Szymocha wiceprzewodniczącym rady!
05 grudnia 2018 r. | 12:26
19

To było do przewidzenia. Radny Przemysław Szymocha został Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Włodowice, wszystko dzięki wsparciu radnych i Wójta Adama Szmukiera.

Ciekawy komentarz w tej kwestii opublikowali radni Rady Gminy Włodowice - Szansa na Rozwój (treść poniżej).

Drodzy mieszkańcy Gminy Włodowice
Wczoraj odbyła się II Sesja VIII Kadencji Rady Gminy Włodowice, na której my Radni „Szansy na Rozwój” byliśmy w komplecie to znaczy Aurelia Trzebuniak, Emilia Stróżecka , Katarzyna Makieła, Tomasz Leśniak, Marcin Muchowicz, Krzysztof Sobólski i Mariusz Boniszewski. W porządku dzisiejszych obrad znalazły się oprócz wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy, ustalenie wynagrodzenia wójta, powołanie Komisji stałych i pozostałych.
Wybór na Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Włodowice Radnego Przemysława Szymochy – niedawnego naszego kolegi, tylko utwierdził nas w przekonaniu o jego zdradzie.
Radni „Szansy na Rozwój” zgłosili się do pracy w następujących komisjach:
KOMISJA REWIZYJNA
1.Mariusz Boniszewski - Przewodniczący 2.Katarzyna Makieła 3.Krzysztof Sobólski
KOMISJA SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI
1.Emilia Stróżecka 2.Aurelia Trzebuniak 3.Tomasz Leśniak
KOMISJA FINANSÓW, GOSPODARKI I MIENIA
1.Katarzyna Makieła, 2.Mariusz Boniszewski, 3.Krzysztof Sobólski
KOMISJA SPRAW SPOŁECZNYCH
1.Aurelia Trzebuniak, 2.Tomasz Leśniak, 3.Marcin Muchowicz
Jeśli chodzi o wynagrodzenie wójta Gminy Włodowice, to pomimo bardzo trafnych argumentów naszych kolegów Radnych Mariusza Boniszewskiego oraz Krzysztofa Sobólskiego, propozycja ustalenia pensji na poziomie ok. 5000,00 zł, z możliwością premiowania za osiągnięcia w pracy, nie została przyjęta. Przegłosowano wysokość wynagrodzenia z poprzedniej kadencji tj. 9982,00 zł. Radni „Szansy na Rozwój” Mariusz i Krzysztof argumentowali swoją propozycję niskim budżetem naszej ubogiej gminy oraz możliwością wykorzystania zaoszczędzonej kwoty (rocznie ok. 60 tys.) na poprawę bezpieczeństwa poprzez wybudowanie chodnika np. w Górze Włodowskiej lub przeznaczenie tej kwoty na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za wyższą pensją na poziomie 9982,00 zł głosowali Radni: Przemysław Szymocha, Zbigniew Zając, Bogumiła Maciążek, Małgorzata Smoleń, Anna Papaj, Krzysztof Seweryn, Witold Zacłona, Stanisław Ibek.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Przemysław Szymocha wiceprzewodniczącym rady!”

 1. mieszkaniec napisał(a):

  Boże co w tej naszej gminie się dzieje!! Przemek czy ty nie masz wstydu! Ośmieszasz się chłopie, straciłeś szacunek w oczach ludzi. Czy 5 tyś to mala pensja? Ile ty zarabiasz?

  43
  8
 2. Mieszkanka gminy napisał(a):

  Szok !!!

  31
  7
  • Nn napisał(a):

   Raczej zgrabne posunięcie. To było do przewidzenia,że wójt ze swą świtą nie pogodzi się z mniejszością w radzie. Była to tylko kwestia znalezienia najsłabszego ogniwa i obdarowania stanowiskiem.

   32
   6
 3. da napisał(a):

  srebrniki szczescia nie dadza, jeszcze zobaczycie w tej kadencji

  40
  5
 4. Góra Włodowska napisał(a):

  To było do przewidzenia dupowlaz Szmukiera zresztą jak wszyscy jego „radni „. Jakby mogli weszli by wójtowi do tyłka. Przez takich ludzi gmina nie zmieni się nawet za 3o lat chyba że na jeszcze gorsze.

  39
  7
 5. Mieszkanka Góry Włodowskiej napisał(a):

  Taka pensja chyba oszaleli A co niektórzy to nawet 2000zł nie mogą zarobić choć się napracuja przez cały miesiąc i muszą wyżyć z tego i dzieci utrzymać a tu prawie 10000zł ja się pytam za co ten pan chcę dostać za nic nie robienie masakra jakaś. A Przemek zachował się skandalicznie w stosunku do ludzi którzy mu zaufali wstyd.

  35
  6
 6. Jarrus napisał(a):

  Po co opisywać co działo się na sesji przecież można obejrzeć samemu na stronie wlodowic

  5
  14
 7. xxx napisał(a):

  No Przemek pojechałeś po bandzie ostro.Pewnie obiecali nowy wóz przynajmniej taki jak w Zdowie?Bo powiem ci chłopie jak nic nie będziesz działał na rzecz Swojej wsi to ludzie tam Cię zezrą.A swoją drogą po uj tam się chłopie pchałeś to się trzeba znać aTy co sześć klas podstawówki plus ukończony korespondencyjnie kurs tańca

  30
  7
 8. Werty napisał(a):

  Strażak i taki niewierny ,wstyd .

  29
  7
 9. xxx napisał(a):

  Przemku wracajac do mojego wcześniejszego komentarza mam nadzieje że zmieniając rzutem na taśme poglądy oraz otoczenie zapiwiedziales że cos za cos dla Twojej wsi.Mam nadzieje że wspomniałeś o stacji Pkp w Górze wsiadasz w pierdolino i git.We Włoszczowej się dało to i tu.

  28
  6
  • Werty napisał(a):

   Stacja Góra Włodowska powstała na gruntach wsi Kotowice to był przkręt lat 70 tych bo prominent z Góry siedział we władzach PRL a później tłumaczyli ludowi że to dla dobra żeby nie mylić Kotowic z Katowicami .

 10. sąsiadka napisał(a):

  jak on nie może to mu kochano teściowa pomoze
  zoboczyta ludzie to talki babsztyl jest

  19
  7
 11. OTUMIONY napisał(a):

  Szymocha ty kuński zwissie.Dobrze że twoja rodzona matka cię z domu wypirniczyła bo takie świństwa to możesz robić tylko u swojej teściowej beaty.Oj ty debilu i ojca twojego mi jeszcze szkoda

  20
  7
 12. Eustachu napisał(a):

  Ta strona od 3 tygodni żyje jednym wydarzeniem. Jeszcze jakiś czas temu były tam naprawdę obiektywne informację. Ostatnio czuje się jakby ta strona była prowadzona przez Panią Dorotę i jej posłusznych radnych. Popieram wszystkich bohaterów na tym portalu którzy używają ksywek i pseudonimow. Mało kto odważy się napisać hejt z prawdziwego imienia i nazwiska. Pozdrawiam ten portal. Mam nadzieję ze w najbliższym czasie portal znów będzie portalem wiarygodnym. I ciekawym dla mieszkańców…

  14
  23
  • Głupota ludzka nie zna granic napisał(a):

   Popatrzcie obiektywni czytelnicy. Post nie po myśli Doroty i już ma więcej minusów. Oni żyją tylko samymi hejtami. Pani Doroto proszę już skończyć ta kampanie. Każdy normalny człowiek skończyłby ja 4 listopada i pogodził się z przegrana.. Pozdrawiam

   10
   15
 13. Łukasz Maciążek napisał(a):

  Teraz chcecie obniżyć pensje wójta bo gmina uboga?!? A gdzie byliście przed wyborami?!? Wtedy gmina była bogata jak holera!!! Drogi,chodniki,ścieżki rowerowe a nawet kryta sala gimnastyczna w Rudnikach!!! A może Wy za free będziecie radnymi?!? A co do radnego Przemka to chyba przejrzał na oczy. Ile można słuchać tego pier….nia!!!

  6
  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *