-3°
niedziela
-4°
poniedziałek
Wolna powierzchnia
Podwyżka dla Wójta. Tylko za co?
29 czerwca 2018 r. | 11:07
5

Od 1 lipca 2018 roku wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia wójtów. Każdy wójt powinien mieć obniżoną pensję zasadniczą o 20 proc., co przełożyłoby się na zarobki. Inaczej jest w gminie Włodowice, gdzie radni bez żadnego uzasadnienia zwiększyli Wójtowi dodatek funkcyjny o 400 zł i dodatek specjalny o 372 zł. Mimo obniżki wynagrodzenia zasadniczego, pensja Wójta praktycznie pozostanie bez zmian i w skali miesiąca wyniesie blisko 10 000 zł.

Może to zabrzmi kolokwialnie, ale pozwolę sobie zapytać. Za co ta podwyżka?

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Podwyżka dla Wójta. Tylko za co?”

 1. Kasikowski napisał(a):

  Radni zapomnieli kogo reprezentują w tej radzie!

  12
  2
 2. Obserwator napisał(a):

  No cóż zwykle jest to transakcja wiązana radni – wójtowi, wójt – radnym. Pewnie niedługo podwyżkę dostaną radni. Ale nasza gmina jest gościnna i BOGATA, stać nas. A tak swoją drogą prawodawca powinien zmienić przepisy tak aby mieszkańcy gminy decydowali o wynagrodzeniu wójta, radnych, sołtysów. Powinny być prowadzone konsultacje z mieszkańcami, w końcu to nasze pieniądze. Ważne jest aby również nie dopuścić aby renciści, emeryci (zwłaszcza ci otrzymujący te świadczenia z budżetówki) mogli pełnić funkcje urzędnicze i inne płatne z budżetu. Bowiem my społeczeństwo dwukrotnie płacimy tych ludzi. Emeryci, renciści jeśli chcą pracować to albo w prywatnym sektorze albo niech prowadzą własną działalność. Niech wykorzystują wiedzę i doświadczenie i tworzą miejsca pracy, budują nasz kraj ale na własny rachunek a nie na grzbietach nas wszystkich tj. społeczeństwa.

  13
 3. Katarzyna m napisał(a):

  Teraz musiałaby Rada Ministrow sprawdzic wszystkie uchwały takich wójtów cwaniaków którzy mimo obniki i tak wyszli na swoje☺

  10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *