bezchmurnie
Gmina nie dostanie 7,58 mln zł na OZE!
24 maja 2019 r. | 09:14

Fatalne wieści napłynęły do Włodowic z Urzędu Marszałkowskiego. Szlagierowy projekt Wójta nie otrzymał dofinansowania. Projekt na odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Włodowice nie uzyskał wymaganej liczby punktów i pomimo zwiększenia o blisko 70 mln zł budżetu naboru, nie otrzyma pieniędzy.

Dofinansowanie otrzyma 27 gmin z województwa śląskiego, które w sumie złożyły cztery wnioski na sumę 147 mln zł.

Wniosek gminy Włodowice zajął odległe 25. miejsce we wnioskach niegrantowych. Gmina starała się o dofinansowanie w wysokości 7 582 791,26 zł.

Co to oznacza? W najbliższym czasie nie ma szans na 85-procentowe dofinansowanie dla mieszkańców na piece, pompy, solary i fotowoltaikę z tego konkursu.

Jedna odpowiedź do “Gmina nie dostanie 7,58 mln zł na OZE!”