niedziela
-1°
poniedziałek
Wolna powierzchnia
Policja na zebraniu wiejskim w Hucisku!
25 września 2018 r. | 12:14
19

Wczoraj odbyło się zebranie sołeckie w Hucisko. Podczas zebrania, za namową Wójta Adama Szmukiera, sołtys wezwał Policję. Sołtys nie zgodził się, by obrady były filmowane przez GminaWlodowice.pl. Policja przyjechała po kilkudziesięciu minutach. Niestety, po sprawdzeniu prawa, Policja nic nie mogła zrobić.

Sprawa prawdopodobnie będzie miała ciąg dalszy, gdyż ma zostać złożone zawiadomienie ws. wykroczenia z art. 66 kw - nieuzasadnione wezwanie Policji.

Poniżej wideo z przyjazdu funkcjonariuszy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Interwencja

Policja na Zebraniu Wiejskim w Hucisku.

Gepostet von Gmina Włodowice am Montag, 24. September 2018

 19 odpowiedzi na “Policja na zebraniu wiejskim w Hucisku!”

 1. Owca napisał(a):

  Bzdury! Policja została wezwana na wniosek mieszkańców, którzy nie zgadzali się na wykorzystywanie ich wizerunku w nagrywanych dla tego portalu filmach. Sprawa może mieć ciąg dalszy, jeśli mieszkańcy założą sprawę o naruszenie ich dóbr osobistych.

  16
  14
  • Obibok napisał(a):

   To niech mieszkańcy zrobią ściepę i i do sądu biegiem i jak mieszkańcy dzwonili na policję to wszyscy ze swoich komórek jednocześnie czy każdy wsiok podchodził do telefonu i z osobna dokonywał zgłoszenia na policję ? Oj wy wsioki jedne zacofane dużo u was obcych ludzi mieszka wykształconych z różnych obszarów Polski a wy takie bezmózgowce jesteście ale proszę abyście mnie nie podawali w proteście zbiorowym bo nie mam pieniędzy żeby kupować panią z Koła Gospodyń Wiejskich w Hucisku alkoholu a wiem że smak do picia to wy ponoć macie że po imprezach to kiece gubicie ?

   15
   13
 2. Dzban napisał(a):

  Uczestnictwo mieszkańca danego sołectwa w zebraniu wiejskim sprawia, że od chwili otwarcia obrad, aż do momentu ich zakończenia ma on wpływ na podejmowane uchwały organu sołectwa, a więc jego udział w sprawowaniu władzy publicznej związany jest z pełnieniem w tym czasie funkcji publicznej. Zatem jego dane osobowe, poprzez fakt uczestnictwa w pracach organu uchwałodawczego sołectwa, stają się danymi publicznymi, jako że mają związek z wykonywaniem przez niego funkcji publicznej„. Ale jeśli nagrywanie było włączone już przed otwarciem obrad to mieszkańcy mają prawo to zgłosić.

  12
  11
  • mrowka napisał(a):

   Obibok bądź odważny i przedstaw się z nazwiska, chcemy wiedzieć z kim mamy do czynienia, bo pozew i tak mieszkańcy Huciska złożą, czy z Tobą, czy bez Ciebie 🙂

   6
   11
 3. Obibok napisał(a):

  Ty piszesz jako policjant a nie adwokat ? Liznąłeś trochę tematu podczas służby i coś ci podpowiadają ale nie wiesz czy dzwonią w Kościele w Hucisku czy w Kościele we Włodowicach z tego wniosek że długo jeździłeś na bombach w radiowozie na zimnym łokciu.Ty jesteś na pewno głuchy.

  8
  5
 4. Prawnik napisał(a):

  A czy ktoś z obecnych mieszkańców zna nowe przepisy Rodo ? Bo chyba oglądając ten film mam wrażenie że nie. Zanim coś Państwo zrobią poczytajcie bo wstyd że tak ludzie nie znają przepisu A żądają czegoś.

  12
  5
 5. Owca napisał(a):

  Było włączone w trakcie przerwy w zebraniu, przeciwko czemu mieszkańcy – którzy na ten czas nie pełnili funkcji publicznej – bezskutecznie protestowali.

  Nawet, żeby napisać to zdanie, musiałam zgodzić się na przetwarzanie swoich danych osobowych.

  10
  6
 6. Owca napisał(a):

  Powyższy komentarz obrazuje poziom mentalny czytelników tego portalu. Serdecznie dziękuję za wnikliwą prezentację!

  7
  7
 7. Owca napisał(a):

  Chodzi o komentarze Obiboka. Przepraszam za bałagan, ale „portal” nie ma funkcji tworzenia wątków w komentarzach.

  1
  7
  • Obibok napisał(a):

   Te łowca tyś to taka rasowa krowa chyba z tego koła gospodyń wiejskich i jedynie to możesz mnie pocałować w dupę albo wójtowi wejść pod stół. Musisz się z tym zgodzić dorodna ropucho i nie obrażaj mi owcy.

   4
   12
 8. wyborca "y" napisał(a):

  Panie z KGW Hucisko uczestniczą w różnych masowych imprezach i tam przed kamerami się nie wstydzą mimo że 4 litery maja jak telewizor 50 cali a wystraszyły się kamery na zebraniu .

  11
  11
  • Owca napisał(a):

   Realizatorzy imprez masowych trzymają poziom i nikt nie przetwarza tam wizerunków w tak obraźliwy i prymitywny sposób, jak na tym portalu. Oto różnica, panie Wyborco.

   11
   7
 9. ZAINTERESOWANY napisał(a):

  NO TAK JAK ZACHOWAŁO SIĘ HUCISKO TO WSTYD POPATRZCIE JAK BYŁO U NAS WE WŁODOWICACH KULTURALNIE MY SIĘ WÓJTOWEJ TECZCE NIE DALI BO WIEMY CO MOŻNA ZROBIĆ I GDZIE A NIE GOTOWCA CHCIAŁ NAM DAĆ WÓJT TO MY LUDZIE ŻADZIMY A TO ŻE JEST NIEZALEŻNA TELEWIZYJKA TO FAJNIE BO WIDAĆ CO SIĘ DZIEJE I JAK WŁADZA SIĘ RZĄDZI .

  7
  4
 10. Szerszeń napisał(a):

  Trzeba być samemu na poziomie i nie zachowywać jak wypuszczony z wariatkowa latać z kamera po sali albo szczerzyć zęby i wymachiwać rękami to i fotki będą OKI. Okolicznym włodarzą Wójt Szmukier zafundował rozrywkę przed wyborami. Policjantem był śmiesznym to tylko we Włodowicach udaje giganta.

  6
  4
 11. xyz napisał(a):

  Kwestia rozpowszechniania wizerunku została uregulowana w art. 81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z jego treścią rozpowszechnianie czyjegoś wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W przypadku braku wyraźnego zastrzeżenia, zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
  Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

  6
  3
 12. obywatel rudnik napisał(a):

  wujt sie boj

  6
  3
 13. Kózka napisał(a):

  Czy pozew do sądu gotowy czy się dopiero pisze w gminie, marny finał widzę tego zajścia bo w gminie Włodowice radca na informacjach publicznych się nie zna. Najlepiej zrobić zrzutkę na mecenasa.

  3
  1
 14. http://udziele-pozyczki-prywatnie.pl napisał(a):

  Czy ktoś mi w końcu wytłumaczy czemu się tam zjawili?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *