bezchmurnie
Nowe zbiorniki wodne w Hucisku
15 sierpnia 2018 r. | 10:10

Zakończona została budowa zbiorników wyrównawczych wody, usytuowanych w Hucisku przy ul. Modrzewiowej. Nowe zbiorniki są w kształcie walca, wykonane ze stali niskowęglowej, ocieplone wełną mineralną, zwieńczone stożkowymi dachami. Każdy z nich ma po 75 metrów sześciennych pojemności.

Zastąpiły jeden, który dotychczas gromadził w sobie 50 metrów, ale był on już dobrze nadgryziony zębem czasu, bo pochodził z połowy lat 70. ubiegłego wieku. Budowa kosztowała 610 tys. zł. a środki finansowe w większości pochodziły z pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach. /UG Włodowice/

4 odpowiedzi na “Nowe zbiorniki wodne w Hucisku”

1. mieszkaniec pisze:

O zbiorniki w Hucisku zabiegano od lat, gdyby Wójt dłużej zwlekał to wodę mieszkańcom dostarczałby w butelkach 5 l od Brodzika ze Skałki. Być może światło uliczne by w gminie wygasił gdyby brakowało w budżecie a wodę mieszkańcom by dostarczał, 130 tys rocznie nie płacą za podskoki w KGW i wycieczki.

2. znajoma pisze:

Posłuchaj „Sołtysik” jakich fachowców ma gmina i od czego, kierownik KZB Włodowice miły i to jedyna zaleta słyszałam
    po zootechnice, Wójt w Komendzie przestawiał parol z jednej ulicy na drugą na wodociągach oraz inwestycjach zna się jak ja na kosmosie. Wójt z Włodowic to nie z Kroczyc nasz bił rekordy w tańcu ZUMBY a Pańtak załatwił pieniądze na inwestycje. Nasz ostatnio był na śniadaniu z pielgrzymami we Włodowicach a wykonawcy na odbudowę rynku nie ma.